Moleküler Miksoloji

  • home
  • /
  • Moleküler Miksoloji

Moleküler Miksoloji

Bundan sonra davetlerde karşınıza havyar, küp, yıldız ya da köpük formunda kokteyller çıkarsa şaşırmayın. Alcoholoco, tüm dünyada gittikçe popüler hale gelen, en ünlü restoran, bar ve gece kulüplerinin menülerinde yer almaya başlayan moleküler kokteylleri davetlere taşıyarak yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.
Moleküler miksoloji, basit tanımıyla alkollü-alkolsüz kokteyllerin çok farklı teknikler kullanılarak yarı akışkan bir jöle kıvamında sunumu olarak tanımlanabilir. Kokteyllerin dış yüzeyi sertleşip jöle kıvamını almakta, iç malzeme ise sıvı olarak jölenin içinde hapsedilerek hazırlanmaktadır. Böylece kokteylinizi yarı katı kıvamda kaşıkla tükettiğinizde jöle kıvamı patlayıp kokteylin ağza yayılması sağlanmaktadır.Moleküler miksoloji kokteylleri, firma etkinliklerinde kurumsal kimlik ve şirket logolarına uygun olarak tasarlanabilmektedir.
Alcoholoco, moleküler kokteylleri ile bugüne kadar bildiğiniz bütün bar tekniklerinin çok ötesinde, sınırların tamamen kalktığı yeni bir anlayışı da beraberinde getiriyor.